← Liste

Birlikte ›Püf Noktalarım

[Tasarruf] Ekmeği Kendim Yapmaya Başlayalı Üç Hafta Oldu

Üç haftadır dükkânı açmadan önce ekmeği kendim yapıyorum, marketten almayı bıraktım.

İlk hafta un ve maya masrafı çıkınca pahalı geldi ya, ikinci haftadan sonra hesapladım, günde ortalama 20 lira kadar fark varmış.

– 1 kilo undan 3 somun çıkıyor
– günlük yaklaşık 20 lira
– haftalık 130-140 lira arası

Üç haftada biriken bu parayla küçük birikimimi bozmaktan vazgeçtim, bence önemliydi.

Belki de sadece bende böyle oldu ama hesabını tutmak isteyen olursa ilk hafta masraf gibi görünse de sonra fark ediyor, söylemek istedim arkadaşlar.

Yorum 1

  • SessizDeniz01.26

    Ben de geçen ay öğle yemeğini evden götürmeye başladım, ilk hafta pahalıya geldi sandım ama üç haftada resmen 300 lira kadar fark ediyormuş. Ekmek işi de öyle sanırım, ilk hafta değil sonrasına bakmak lazım.

Tüm gönderilere bak →